Horská chata u Hančilů, Krkonoše

Turistická oblast: Krkonoše
Kraj: Královéhradecký kraj
Okres: Trutnov
Obec: Pec pod Sněžkou
Kontakt Eva Nováková
Telefon: 724004720
E-mail: velkaupa53@gmail.com
Kontaktní formulář
Typ ubytování: Chalupa
Provoz: Celoroční
Letní sezona: 01.04-28.11
Zimní sezona: 30.11-31.03
Cena: 280,- Kč (osoba/noc)
Maximum osob: 20
Webové stránky: www.ubytovani-velkaupa.cz
Mapa: zobrazit na mapě

Informace o ubytování

Stylové ubytování pro skupiny lidí 10-20, Ubytování v šesti pokojích ke každému pokoji náleží sociální zařízení. Uprostřed objektu je velká společenská hala viz fotografie.

Vybavení objektu : Velká lednička / mraznička , myčka nádobí, mikrovlná trouba , topinkovač, kávovar, sporák, trouba, 2x rychlovarná konvice.
Chlazení na pivo a kvalitní gril.

Objekt je také vybaven pro pobyt rodin s dětmi 3x dětská postýlka, 2x dětská jídelní židlička, hračky, prolézačky ...

Pec pod Sněžkou - Výlety do okolí

Hora Sněžka - na Sněžku vede několik turistických, běžeckých i cyklistických tras. Nejčastějším výchozím bodem je Pec pod Sněžkou, kde je také nástupní stanice sedačkové lanovky (s přestupní stanicí na Růžové hoře). Z vrcholu Sněžky se pak můžete vydat na kratší túry, sejít zpět do Pece pod Sněžkou nebo do Špindlerova Mlýna.

Obří Důl - údolí ledovcového původu s morénami, kary (Úpská jáma, Velká a Malá Studniční jáma), roklemi, vodopády, lavinovými svahy a lučními enklávami, vzácnými květinami a hmyzem. Zvláště biologicky cenné území je Krakonošova zahrádka.

Důlní dílo Kovárna - tajemná jeskyně v Obřím dole Vás zavede do podzemí hory Sněžky - 250 m důlních prostor, kde si lze prohlédnout funkční repliky historických důlních zařízení a na vlastní kůži si vyzkoušet práci středověkých havířů.

Luční bouda - výlet na největší a nejstarší horskou boudu na hřebeni Krkonoš, v zimě na běžkách, v létě pěšky. Luční bouda leží v úctyhodné nadmořské výšce 1 410 m. n. m. a má více než 300-letou historii. Nachází se na jednom z nejvzácnějších míst Krkonošského národního parku.
Malá Úpa - romantická a tichá osada s horským dřevěným kostelíkem, kde si budete připadat jako na konci světa.

Janské Lázně - nabízí úchvatnou polohu na úpatí Černé hory. Dopřejte si zdejší koupele a masáže. Je tu také koupaliště a lanové centrum. V zimě tu najdete kvalitní lyžařský areál a běžecké tratě. V létě zase využívají turisté kabinkovou lanovku na Černou horu s rozhlednou nebo pěší a cykloturistické trasy.
Rozhledna na Hnědém vrchu - nejvyšší rozhledna v Krkonoších, měří téměř 31 metrů. Až k rozhledně vede lanovka od Pece pod Sněžkou. Z rozhledny je nádherně viditelné panorama hlavního krkonošského hřebene.

Naučná stezky Rýchory - má 10 zastávek, prochází nejcennějšími partiemi Krkonošského národního parku (KRNAP) - I. a II. zónou. Trasa je vedena po turisticky značených cestách a vede od vyhlídky Maxovka s odbočkou k Rýchorské studánce směrem ke křižovatce cest Kutná na Dvorský les a vrací se nad Sněžnými Domky zpět.

Vycházková trasa Vlčí jáma - pojmenovaná podle dokonale vymodelovaného ledovcového karu Vlčí jáma, Vám představí přírodní, stavební a historické zajímavosti západní části horského města Pece pod Sněžkou.

Dědictví doby ledové aneb Přeshraniční naučná stezka - vede I. zónou KRNAP a KPN, tedy nejcennějšími partiemi Krkonoš. Stezka měří cca 9 km a je možné se na ní napojit v kterémkoliv místě.

Chalupa Horská chata u Hančilů - Vybavení

Koupelna Kuchyňka Krb
Domácí zvíře Parkování u objektu Bazén
Koupání v okolí Sauna Historické památky
Zahrada Lyžařský vlek Cykloturistika
Půjčování kol Jízdárna Les
Houbaření Dětské hřiště Kouření v objektu
Obchod v blízkosti Restaurace v blízkosti Společenská místnost
Televize Internet Náročnější sporty

Kontaktovat majitele - Horská chata u Hančilů

Vaše jméno a příjmení *
Vaš e-mail *
Text *
      * označené položky jsou povinné